اهمیت ماساژ لاغری

ماساژ لاغری
ماساژ لاغری (SLIMMING MASSAGE)

ماساژ لاغری می تواند در ابتدا به ساکن به صورت غیر مستقیم و مستقیم  به تغییر سایز و اندازه بافت  ها و توده های چربی در بدن کمک کند. در واقع نقش عمده ماساژ لاغری در مقایسه با سایر روش های کاهش وزن و لاغری در این است که علاوه بر اینکه بایستی رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی هوازی را در زمره برنامه خون بگنجانیم با بهره گیری از ماساژ لاغری، تیر پیکان را درست متوجه هدف خود قرار داده ایم و بجای تحمل رژیم های سخت و سنگین، زود تر به نتیجه دلخواه خود برسیم.

باید خاطر نشان کرد که علی رغم تبلیغات وسیعی که امروزه در مورد ماساژ لاغری در سراسر دنیا انجام می شود و بیان می شود که در طی جلسات کوتاه مدت می توان با تنها یک روش ماساژ، به نتیجه دلخواه رسید، از دیدگاه علمی این بیانات جای بحث دارد و می بایست در مورد آن اندکی تعمق کرد. در این خصوص توجه به چند نکته لازم و ضروری می باشد و ابتدا به ساکن بایستی عنوان کرد که ماساژ لاغری به تنهایی معجزه نمی کند اما بایستی خاطر نشان کرد که ماساژ لاغری در صورتیکه با دیگر روش ها از قبیل اتخاذ یک برنامه تمرینی هوازی مستمر و رژیم تغذیه ای مناسب همراه شود می تواند در مبحث لاغری و از بین بردن چربی ها و سلولیت های تجمع یافته بسیار توانا و موثر واقع شود. بنا به گفته دیگر چنانچه ما هیچگونه توجهی به رژیم غذایی صحیح نداشته باشیم و از نظر فعالیت روزانه جزو آندسته از افراد فعال نباشیم، نمی توان از ماساژ لاغری به تنهایی بمنظور کاهش وزن و لاغری توقعی داشت. اگر همواره بخواهیم با داشتن رژیم غذایی پر چرب نظیر غذاهای فست فودی و …. تنها به صرف پرداخت مبالغی برای جلساتی اندک ماساژ لاغری اقدام کنیم و قصد داشته باشیم که تمامی سلولیت هایی که طی سالیان یا ماه ها بوجود آمده اند را یکباره از بین برده و نابود کنیم، بایستی عنوان کرد که مسیر اشتباهی را در پیش گرفته ایم و تنها پولمان را دور ریخته ایم.

از طرفی چنانچه بخواهیم برای از بین بردن چربی ها از روش های تهاجمی مانند اعمال جراحی یا روش های لیپو ساکشن کمک بگیریم شاید در نگاه اول راه آسانتر و سریع تری را اتخاذ کرده ایم اما در عوض بایستی منتظر عوارض پس عمل و عواقب آن نیز باشیم، اما چنانچه قصد دارید از روش های غیر تهاجمی استفاده کنید، مسلماً به مدت زمان بیشتری نیاز دارید و همچنین می بایست هدفمند و با اراده برخورد کنید و همواره صبور باشید.

در واقع ماساژ  لاغری، موجب چربی سوزی مستقیم  نخواهد شد بلکه با هدف قرار دادن توده های چربی، آنها را برای شکستن و متابولیسم بدن حاضر و آماده خواهد کرد. در اینجا اشاره به این نکته نیز حائز اهمیت است که در طول جلسات ماساژ، هدف ایجاد تغییر شکل و تحریک سلولیت های کهنه و قدیمی می باشد. در واقع نقش اصلی ماساژ لاغری همین است که با جابجایی توده های چربی کهنه و شکستن آنها و ایجاد خونرسانی بیشتر در ناحیه مزبور می تواند آنها را دوباره وارد چرخه سوخت و ساز بدن نموده، حال نوبت به فعالیت های هوازی و ایروبیک می رسد تا از این فرصت، به نحو احسنت بهره جوید و به اصطلاح چربی هایی که مدتها کنار گذاشته شده بودند را دوباره تجزیه نماید.

ماساژ موضعی در ناحیه بافت چربی و بافت زیرجلدی سبب افزایش سوزاندن چربی در این نواحی می شود. از دیگر مزایای ماساژ لاغری ایجاد طراوات و شادابی در پوست می باشد، از شلی و افتادگی پوست جلوگیری می کند، موجب قوام پوست و حفظ الاستیسیته پوست می شود، فرآیند کلاژن سازی را تسریع می بخشد، همچنین ماساژ لاغری موجب فرم دهی بهتر به توده ها و بافت های بدن نیز می شود. دلیل آن این است که نواحی یاد شده به دلیل کم تحرکی و کمبود اکسیژن بافتهای زیر جلدی به حالت نیمه جان در آمده، ماساژ می تواند با پاکسازی و سم زدایی نواحی مزبور باعث باز شدن منافذ پوستی و همچنین ترمیم و دوباره سازی بافتها و سلول های مرده نیز شود و علاوه براین با افزایش جریان خون اکسیژن و مواد مغذی در این بافت ها می تواند سبب افزایش مصرف کالری شود.

نکته دیگر اینکه ماساژ سبب کاهش استرس در بدن می شود. کاهش استرس خود موجب افزایش حساسیت بدن به انسولین و کاهش سریع تر وزن می شود. در مواقعی که به خاطر وجود استرس شخص نمی تواند رژیم غذایی مناسبی را دنبال کند و میزان پذیرش ورزش در او پایین می آید. ماساژ، فعالیت بدنی  هوازی و رژیم غذایی دست به دست هم می دهند تا شخص بتواند هم ورزش مناسبی انجام دهد هم رژیم غذایی مناسبی را دنبال کند و به این ترتیب به تناسب اندام برسد.

حال سوال اینجاست که ماساژ لاغری چگونه انجام می شود؟ قبل از هر چیز باید اشاره کرده که ماسور، میسوس یا ماساژ تراپیست بایستی کاملاً آموزش دیده باشد و از آناتومی بدن شخص و موارد منع انجام ماساژ اطلاعات کافی داشته باشد. علاوه بر موارد گفته شده که ماساژ با دست و کار مکانیکی بوده می توان برای تکمیل فرآیند لاغری از دستگاه های لیپو ماساژ پیشرفته مانند دستگاه لیزر آیکون برای شکستن سلولهای چربی و جلوگیری از افتادگی پوست و یا دستگاه ال پی جی نیز استفاده کرد. این دستگاه های فوق پیشرفته در واقع با ایجاد یک ماساژ معکوس موجب جدا سازی سلول های چربی زیر پوست و روی عضلات می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط