تخت مخصوص ماساژ

تخت مخصوص ماساژ

جدای از هنر دستان شما و آموزشهایی که دریافت کرده اید، تخت ماساژ مهمترین بخش تجهیزات برای ارتقای سطح کیفی اجرای فنون ماساژ به شمار می رود.

تخت ماساژ: با تشک سفت (ورزشی) و مناسب ماساژ ترجیحاً از جنس پلی اتیلن و در ابعاد بزرگ و وسیع با قابلیت تنظیم ارتفاع، تاشو (پرتابل)، با قابلیت فضایی برای قرار گرفتن سر و صورت، جای دست ها، قابلیت تنظیم شیب مناسب، قابلیت شستشو به منظور رعایت نکات بهداشتی و …. از مهمترین ویژگی های تخت مخصوص ماساژ به حساب می آید.

تخت ماساژ وسیله مناسبی برای ماساژ است زیرا ماساژ تراپیست تسلط کامل بر روی فرد ماساژ گیرنده دارد تخت ماساژ نبایستی بیش از حد سفت وخشک باشد و نبایستی بیش از اندازه نرم باشد. تخت خواب به علت نرم بودن و فرو رفتن ماساژ گیرنده در آن برای ماساژ مناسب نیست.

تخت مخصوص ماساژ

یکی از مهمترین گزینه هایی که باید در نظر بگیرید، ابعاد و اندازه تخت ماساژ است. ابعاد تخت ماساژ می بایست به اندازه کافی گسترده باشد تا بتواند طیف وسیعی از مشتریان را با طول قد و پهنای مختلف را در بگیرد و همچنین هنگام قرار گرفتن روی آن در بهترین وضعیت مطلوب و ایده آل آسایش افراد گوناگون را فراهم نماید.

ابعاد مناسب برای تخت های ماساژ 

ارتفاع تخت در درجه اول بستگی به قد ماسور دارد. تخت ماساژ می بایست با تناسب هر فرد ماساژ تراپیست تنظیم شود. حدود ۷۲ تا ۷۸ سانتیمتر است. (۲۸ تا ۳۰ اینچ )ارتفاع تخت ماساژ باید به اندازه ای باشد که اگر ماسور ایستاده باشد ارتفاع تخت تا مچ دست ماسور باشد. تا ماسور تسلط کافی بر روی ماساژ گیرنده داشته باشد.

پهنای تخت ماساژ، به عنوان یک قاعده کلی، ارگونومیک ترین گزینه با عرض ۷۰ الی ۷۶ سانتی متر استاندارد و ایده آل به نظر می رسد.

طول تخت ماساژ نیز مابین ۱۸۵ تا ۲۱۰ سانتی متر به فراخور نیاز متقاضیان متفاوت می باشد.

وزن یک تخت ماساژ نیز بطور معمول بین ۱۲ تا ۲۱ کیلو گرم متغییر است که این امر در تخت های قابل حمل و پرتابل بسیار حائز اهمیت است.

قطر تشک ماساژ بایستی حدوداً ۳ اینچ باشد چنین قطری باعث می شود فرد به درون تخت فرو نرود و باعث تسهیل حرکات ماساژ می گردد.

روکش تشک تخت ماساژ بایستی با قابلیت شستشو و غیر قابل نفوذ باشد.

منبع: کتاب چارچوب ماساژ؛ تألیف بکتاش الهامیان، انتشارات آوای ظهور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط