• Slideshow01

   

  Aromatherapy Massage

   

  ماساژ رایحه درمانی

   

  با رایحه اسطوخدوس برای رفع سر درد

 • Slideshow08

  آموزش تخصصی ماساژ کلاسیک روسی

   

  Russian Classic Massage

  русского классического массажа

  Read more

 • Slideshow16

  آموزش تخصصی ماساژ سنتی تایلندی

   

  Thai Traditional Massage

  Read more

 • Slideshow17

  دوره های آموزش تخصصی ماساژ

  ویژه عموم علاقه مندان

  Read more

 • Slideshow18

  آموزش تخصصی ماساژ صورت

   

  Professional Facial Massage

  Read more

 • Slideshow14

ماساژ کلاسیک روسی در رسته ماساژ های اروپایی (کلاسیک) یا اصطلاحاً وِسترن ماساژ جای می گیرد. باتوجه به سوابق تاریخی و اسناد موجود، از ماساژ غربی بمنظور تکمیل درمان در کنار پزشکی نوین استفاده می شد و به همین منظور برخلاف ماساژهای شرقی که مباحث انرژیکی را مبنا قرار داده اند در این سبک توجه زیادی به اصول آناتومیکی، فیزیولوژیکی، بیومکانیکی و ارگونومیکی شده است.

 

 

ماساژ کلاسیک روسی در رسته ماساژ های اروپایی (کلاسیک) یا اصطلاحاً وِسترن ماساژ جای می گیرد. باتوجه به سوابق تاریخی و اسناد موجود، از ماساژ غربی بمنظور تکمیل درمان در کنار پزشکی نوین استفاده می شد و به همین منظور برخلاف ماساژهای شرقی که مباحث انرژیکی را مبنا قرار داده اند در این سبک توجه زیادی به اصول آناتومیکی، فیزیولوژیکی، بیومکانیکی و ارگونومیکی شده است.

 • از این رو بهره گیری از تجهیزات مخصوص و استاندارد ماساژ، رسیدن به این اهداف را آسانتر می کند. در این سبک از ماساژ همانند دیگر سبک های اروپایی برای ایجاد حس آرامش بیشتر در عضلات و تسریع در روند سیکل جریان خون تخت ها یا میزهای مخصوص ماساژ را در نظر می گیرند بطوریکه فرد هنگام قرار گرفتن روی آن در بهترین شرایط فیزیولوژیکی و آرمانی خود قرار می گیرد.
 • توجه به نکات بیومکانیکی در ماساژ کلاسیک روسی موجب انتقال نیروی بهینه از سمت ماساژ تراپیست می باشد. بر همین اساس رعایت این اصول، آسیب های شغلی ماسور را به حد اقل می رساند. به عبارت دیگر با رعایت نکات بیومکانیکی با صرف کمترین انرژی از سوی ماساژ تراپیست بیشترین بازدهی و کیفیت فیزیولوژیکی را می توان احساس نمود و از طرفی با قرار گیری در زوایای مناسب مفاصل و اهرم های مورد نیاز فرد ماساژ تراپیست با کمترین فشار های تماسی و گرانشی مواجه خواهند بود.

 

 

 

 

 

 

 • با ایجاد زاویه و ارتفاع متناسب، فرد تراپیست نیز در اعمال نیرو بسیار مسلط و راحت می باشد. در ماساژ کلاسیک روسی توجه زیادی به جهت اجرای فنون و زاویه قرار گیری دست با بافتهای بدن شده است که خود این امر در مقایسه با سبک های مشابه بسیار حائز اهمیت می باشد و کیفیت اثر بخشی ماساژ را بطور چشمگیری افزایش می دهد.

 

  • در ماساژ روسی توجه زیادی به مباحث آناتومیکی، فیزیولوژیکی شده است و تکنیک ها با تنوع بسیار بر اساس مسیر و جهت تارهای عضلانی و سیستم لنفاوی بدن طراحی شده است. در ماساژ درمانی توجه به مسیرهای وریدی و عروق لنفاوی موجب تسریع در روند دفع سموم از بدن شده که این نکات از خصوصیات ویژه این سبک از ماساژ به شمار می آید.
  • از دیگر نکاتی که در این سبک می توان به آن اشاره کرد، تنوع در بکارگیری فنون و بهره گیری از بخش های مختلف دست بوده همچنین در حین اجرای فنون نحوه قرار گیری فرد ماساژ تراپیست در مواجه با وضعیت قرار گیری فرد ماساژ گیرنده از نکاتی است که در ماساژ کلاسیک روسی توجه زیاده به آن شده است.
  • با توجه به گفته های فوق در میابیم که این سبک از ماساژ به دلیل بهره گیری از مباحث علمی و پزشکی می تواند زمینه را برای نیل به اهداف ماساژهای درمانی، زیبایی، کودکان،ورزشی و حتی در دوران بارداری را فراهم نماید.
  • با بهره گیری از تکنیک های ویژه ماساژ کلاسیک روسی و همگام با تئوری های حرکات اصلاحی و حرکت درمانی می توان در بهبود و کاهش درد های اسکلتی عضلانی و عصبی عضلانی بسیار موثر و کارآمد ظاهر شد.

 

 

 • امروزه از ماساژ کلاسیک روسی در کلینیک های پیشرفته حرکات اصلاحی برای پیشگیری و رفع ناهنجاری های وضعیتی همچون کایفوز، اسکولیوز، لوردوز، فورواردد هد، زانوی پرانتزی، زانوی ضربدری، کف پای صاف و...... بهره می گیرند.
 • ماساژ کلاسیک روسی برای بیماران نوروپاتی (ام اس، پارکینسون و سکته مغزی) سردرد های مزمن و درد های عصبی عضلانی (سیاتیک) بسیار مفید و کارآمد می باشد.

منبع: کتاب چارچوب ماساژ؛ تألیف: بکتاش الهامیان، انتشارات آوای ظهور، فجر تهران

انواع ماساژ

Globetrotters share their amazing backpacking experiences and stories.

 • درباره ماساژ

  درباره ماساژ

  ماساژ که یکی از روش های طب مکمل و جایگزین می باشد که بطور موثری در بر طرف سازی و تسکین درد های ناشی از ناهنجاری های اسکلتی عضلانی که امروزه به دلیل فقر حرکتی و زندگی ماشینی شیوع پیدا کرده است کاربرد دارد ماساژ با افزایش جریان خون در عضلات سطحی موجب افزایش دامنه حرکتی و بهبود حرکات مفاصل می شود. همچنین ماساژ با تنظیم نمودن میزان ترشح هورمون های درونریز از طریق انتشار خون، بدون نیاز به مصرف دارو، مولفه های درد را از بین می برد. با بکارگیری و اجرای صحیح و بموقع تکنیک‌های ماساژ، بدون نیاز به دارو و مدالیته‌های وقت‌گیر و هزینه بر، تأثیرات چشمگیری بر کاهش روند درمان می توان انتظار داشت. امروزه ماساژ به عنوان یک اهرم توانا و قدرتمند در کنار مدالیته های درمانی در توانبخشی و باز توانی نقشی کلیدی بازی می کند.

  Read more

 • Hana, Hawaii

  Hana, Hawaii

  Venice comes with the new Widgetkit 2, including a Switcher Bonus Widget that fits perfectly into the theme's design. Present images in a clean grid with a nice overlay in a primary color and reveal a bigger version of the image as well as additional content by clicking on each of the items.

  Read more

 • Candle Massage01

  Candle Massage01

 • Slideshow02

  Slideshow02

  یباظلیلیبلیلی سبسظلشلبشسبشس شسبشسبشسبشسبشس

  Read more

 • آموزش دوره کاربر ماساژ

  آموزش دوره کاربر ماساژ

  برگزاری دوره های استاندارد ماساژ با مدرک رسمی از سازمان فنی حرفه ای کشور. دوره ی حرفه ای کاربر ماساژ ماساژ که یکی از روش های طب مکمل و جایگزین می باشد که بطور موثری در بر طرف سازی و تسکین درد های ناشی از ناهنجاری های اسکلتی عضلانی که امروزه به دلیل فقر حرکتی و زندگی ماشینی شیوع پیدا کرده است کاربرد دارد. ________________________________________ دوره کاربر ماساژ با مدرک رسمی از سازمان فنی حرفه ای کشور زیر نظر کارشناس حرفه ای ماساژ و کایروپرکتیک و مربی رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور متقاضیان می توانند پس از گذراندن دوره های استاندارد سازمان فنی و حرفه ای کشور مطابق با آئین نامه ها نسبت به جواز کسب در حوزه فعالیت ماساژ اقدام نمایند. تلفن تماس جهت ثبت نام: 26741018 مشاوره رایگان: 03958227088

جهت شرکت در دوره های ماساژ با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید:

26741018 021