ابزار چوبی ماساژ بهامون

ابزارهای گراستون یا IASTM یکی از روش های نوین موبیلیزاسیون بافت همبند می باشند که امروزه در مدالیته های درمانی نظیر فیزیوتراپی، بادی ورک و ماساژ تراپی مورد استفاده قرار می گیرند.
مکانیسم اثر این ابزار بمنظور آزاد سازی چسبندگی های عضلانی یا اصطلاحاً مایوفاشیال ریلیز می باشد. در اصطلاح آناتومیکی مایو اشاره به عضله دارد و فاشیا به غلاف یا نسجی گفته می شود که عضلات را در بر دارد. در حالت عادی این غلاف ها برای یک ساز و کار عضلانی یا عملکرد عضلانی بر روی یکدیگر به راحتی حرکت می کنند و به عبارتی روی هم می لغزند. اما بنا بر دلایل متعدد از قبیل عدم تحرک یا فقر تحرک این غلاف ها نسبت به یکدیگر دچار چسبندگی می شوند و انقباضات عضلانی با اختلال مواجه می شود.

زندگی مدرنیزه و شهر نشینی امروزه بشر را از عوامل طبیعی و عناصر طبیعی دور نموده، از طرفی بر طبق تئوری طب شرقی انسان هرچه از پنج عنصر طبیعی: آب، خاک، باد، چوب، فلز فاصله بگیرد دچار ناخوشی و عدم تعادل کارکرد در ارگان های داخلی بدن خواهد شد، در نتیجه این بهم خوردن تعادل بین ارگان های و دستگاه های مختلف بدن از بین رفته و به تدریج موجب تضعیف و اختلال در نحوه عملکرد و هماهنگی بین ارگان های بدن خواهد شد که می تواند عواقبی چون بهم خوردن ترشح به موقع غدد درونریز و هورمون ها را به دنبال داشته باشد.

یکی از راهکار های مناسب در خصوص برطرف سازی و بهبود عملکرد ارگان های بدن قرار گیری در معرض عوامل و عناصر طبیعی می باشد.

در درمان های فیزیکی از جمله موبیلیزیسیون و ایجاد تحرک پذیری در بافت های همبند بهترین راهکار استفاده از چوب می باشد. ابزار های چوبی ماساژ بهامون با در نظر داشتن همین اصول یک کمک درمان مناسب در برطرف سازی چسبندگی های بین غلاف ها و نسوج بین عضلات می باشند.

 

ابزار چوبی ماساژ بهامون از چوب طبیعی درخت گردو تهیه می شوند و پس از اینکه در اشکال و الگوهای مختلف به منظور هدفمند سازی بر روی بافت های مختلف بدن در آمدند برای دوام بیشتر و رعایت نکات بهداشتی به واکس ها و مواد جلا دهنده کاملاً گیاهی آغشته شده تا ضمن اینکه دوام بهتری در ماندگاری ابزار پدید آید در تماس با پوست و نفوذپذیری آنها بر روی بافت سهولت بیشتری در حین کار بوجود آید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط مستقیم با مدیران ابزار چوبی بهامون با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید:

989919487110+

آدرس پیج اینستاگرام:

https://www.instagram.com/bahamon_workstation/       

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn