لوازم ماساژ

ادوات مخصوص ماساژ

امروزه به منظور کاربرد چند جانبه از فواید و اهداف ماساژ از ادوات و لوازم متنوعی استفاده می شود که در ذیل به آن اشاراتی می نمائیم.

 

 

استیک رفلکسولوژی[1]: بمنظور رها سازی نقاط تریگر پوینت و ابزار کمکی برای ماساژ رفلکسولوژی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استیکر رولی عضلات[2]: یک وسیله انقلابی در عرصه پزشکی نوین برای درمان درد های عضلانی و پیشگیری از بروز صدمات در ماساژ تراپی  مورد استفاده قرار میگیرد که با استفاده مناسب از این وسیله به ظاهر ساده می توان به طور چشمگیری در بهبود انعطاف پذیری ، افزایش سرعت ریکاوری عضلات ، بهبود عملکرد و کارایی (ورزشی) و جلوگیری از بروز آسیب و صدمات از آن بهره جست.

از ویژگی های این وسیله که از جنس پلاستیک فشرده و منعطف بوده و در نواحی و نقاط مختلف بدن قابلیت استفاده داشته و سپس به شکل و حالت اولیه خود باز می گردد. کاربرد های آن در عرصه درمان بدین قرار ذکر شده است :

تنیس البو، گلف البو، شین اسپلینت، پلانتاریس[3]....

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

چند عدد حوله و ملحفه بهداشتی[4]

چند عدد بالش مخصوص یا کوسن مخصوص ماساژ (بولستر، ودج)[5]: از بولستر ها یا ودج ها بیشتر بمنظور ایجاد شرایط ایمن و آسوده  برای فرد ماساژ گیرنده استفاده می شود بطوریکه آن را زیر دو ساق پا قرار داده تا عضلات پشت ران و ساق پا در حالت آزاد و ریلکس قرار بگیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از این بولستر برای ماساژ های رفللکسولوژی و نقاط بازتابی کف پا استفاده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

غلتک فومی رولر[6]: بهترین وسیله برای خود ماساژ دهی[7]می باشد . کاربرد این رول یا غلتک بیشتر بمنظور آزاد سازی نقاط تریگر پوینت  و یا ماساژ های عمیق بافت ها ، عضلاتی که دچار سفتی یا خشکی شده اند می باشد. این غلتک رول بمنظور رها سازی عضلات راست کننده ستون فقرات و عضلات پشتی و یا برای افرادیکه دچار ناهنجاری گوژ پشتی یا کیفوز شده اند بسیار مفید می باشد.

 

تکنیک Graston در ابتدا توسط یک ورزشکار آماتور طراحی شد که هنگام اسکی روی آب دچار آسیب ناتوان کننده زانو شد. از عدم پیشرفت توانبخشی پس از جراحی و درمان معمولی ، ناامید شده است. او پس از مشورت با چندین متخصص مراقبت های بهداشتی ، تصمیم گرفت سابقه حرفه ای خود را در ماشینکاری برای ایجاد چندین ابزار برای درمان آسیب بافت نرم خود به کار گیرد.

 

[1] Reflexology Stick

[2] Muscle Roller Stick

[3] Tennis Elbow, Shin Splinet, plantaris …..

[4] Towel

[5] Bolster, Wedge

[6] Foam Roller

[7]Self Massage

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn