لوازم ماساژ

ادوات مخصوص ماساژ

امروزه به منظور کاربرد چند جانبه از فواید و اهداف ماساژ از ادوات و لوازم متنوعی استفاده می شود که در ذیل به آن اشاراتی می نمائیم.

 

 

استیک رفلکسولوژی[1]: بمنظور رها سازی نقاط تریگر پوینت و ابزار کمکی برای ماساژ رفلکسولوژی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استیکر رولی عضلات[2]: یک وسیله انقلابی در عرصه پزشکی نوین برای درمان درد های عضلانی و پیشگیری از بروز صدمات در ماساژ تراپی  مورد استفاده قرار میگیرد که با استفاده مناسب از این وسیله به ظاهر ساده می توان به طور چشمگیری در بهبود انعطاف پذیری ، افزایش سرعت ریکاوری عضلات ، بهبود عملکرد و کارایی (ورزشی) و جلوگیری از بروز آسیب و صدمات از آن بهره جست.

از ویژگی های این وسیله که از جنس پلاستیک فشرده و منعطف بوده و در نواحی و نقاط مختلف بدن قابلیت استفاده داشته و سپس به شکل و حالت اولیه خود باز می گردد. کاربرد های آن در عرصه درمان بدین قرار ذکر شده است :

تنیس البو، گلف البو، شین اسپلینت، پلانتاریس[3]....

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

چند عدد حوله و ملحفه بهداشتی[4]

چند عدد بالش مخصوص یا کوسن مخصوص ماساژ (بولستر، ودج)[5]: از بولستر ها یا ودج ها بیشتر بمنظور ایجاد شرایط ایمن و آسوده  برای فرد ماساژ گیرنده استفاده می شود بطوریکه آن را زیر دو ساق پا قرار داده تا عضلات پشت ران و ساق پا در حالت آزاد و ریلکس قرار بگیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از این بولستر برای ماساژ های رفللکسولوژی و نقاط بازتابی کف پا استفاده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

غلتک فومی رولر[6]: بهترین وسیله برای خود ماساژ دهی[7]می باشد . کاربرد این رول یا غلتک بیشتر بمنظور آزاد سازی نقاط تریگر پوینت  و یا ماساژ های عمیق بافت ها ، عضلاتی که دچار سفتی یا خشکی شده اند می باشد. این غلتک رول بمنظور رها سازی عضلات راست کننده ستون فقرات و عضلات پشتی و یا برای افرادیکه دچار ناهنجاری گوژ پشتی یا کیفوز شده اند بسیار مفید می باشد.

 

[1] Reflexology Stick

[2] Muscle Roller Stick

[3] Tennis Elbow, Shin Splinet, plantaris …..

[4] Towel

[5] Bolster, Wedge

[6] Foam Roller

[7]Self Massage

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn