شرایط پذیرش دانشگاه های رومانی

شرایط پذیرش دانشگاه های رومانی

کشور رومانی نقطه عطف سه منطقه اروپای مرکزی، اروپای شرقی و بالکان است و این موضوع بر میراث فرهنگی آن منعکس شده است. در این کشور برای تمامی افراد سرگرمی های متنوعی وجود دارد؛ از صومعه های چشمگیر گرفته تا مناظر طبیعی خیره کننده با کوه های زیبا و شهرهای قرون وسطایی. همچین در رومانی شهریه تحصیل و هزینه زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است، و به همین دلیل به مکانی عالی و خوش قیمت برای ادامه تحصیل در اروپا تبدیل شده است.

سومین اینترنت پرسرعت دنیا و صحنه های هنری در حال رشد متعلق به این کشور است. در رومانی رشته های دانشگاهی متعددی به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، رومانیایی یا مجاری موجود است. در بخارست بیش از 40 موزه و تفریحات شبانه هیجان انگیزی وجود دارد.

برای تحصیل در دانشگاه های رومانی می توانید به صورت آنلاین و یا از طریق پست درخواست خود را ارسال کنید. همچنین باید با سفارت خانه یا کنسولگری تماس بگیرید تا مشخص شود واجد شرایط تحصیل در رشته مورد نظر هستید یا خیر.

از شرایط زبان آگاهی داشته باشید و پیش از ثبت نام در رشته مورد نظر، مهارت خود را در زبان رشته انتخابی (انگلیسی یا رومانی) ثابت کنید. همچنین باید رزومه علمی خوبی داشته باشید. توجه داشته باشید که می توانید شانس ورود به دانشگاه های رومانی را با درخواست به بیش از یک دانشگاه افزایش دهید.

شرایط پذیرش دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در رومانی

شرایط پذیرش و روند تحصیل در رومانی طبق ملیت دانشجو متفاوت است و به دو دسته تقسیم می شوند: دانشجویان اروپایی و EEA و کنفدراسیون سوئیس و دانشجویان سایر کشورها.

دانشجویان غیر اروپایی برای تحصیل در دانشگاه باید در ابتدا فرم درخواست را همراه با مدارک لازم ارسال کنند. سپس دانشگاه نامه پذیرش مورد تایید وزارت آموزش و پرورش را ارسال می کند. به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی با ورود دانشجو به رومانی و ارائه اصل مدارک به وزارت آموزش و پرورش انجام می شود.

دانشجویان غیر اروپایی باید مدارک زیر را ارسال کنند:

  • دو کپی از فرم درخواست پذیرش، فرمت pdf
  • کپی برابر اصل مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن (برای تحصیل در مقطع کارشناسی)
  • کپی برابر اصل مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد (برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا)
  • کپی برابر اصل سوابق تحصیلی ترجمه شده به زبان رومانیایی، انگلیسی یا فرانسوی
  • کپی برابر اصل شناسنامه
  • گواهی پزشکی که سلامت متقاضی و عدم وجود هیچ گونه بیماری واگیر دار و یا سایر بیماری های لاعلاج را تایید کند.
  • کپی برابر اصل پاسپورت
  • بیانیه ای که در آن ذکر شده است دیپلم دبیرستان متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور درخواستی معتبر است.

گواهی زبان، به استثنای متقاضیانی که زبان رسمی آنها با زبان آموزش یکسان باشد. توجه داشته باشید که این مدرک را می توانید از دانشگاه پس از پذیرش و پیش از ثبت نام دریافت کنید. گواهی زبان شما را از شرکت در آزمون زبان های بین المللی پیش از شروع تحصیلات معاف می کند.

 

چنانچه قصد تحصیل در کشور رومانی را دارید باید خاطر نشان کرد که برای سال تحصیلی 2021 - 2022 چهار دانشگاه علوم پزشکی رومانی برای رشته های پزشکی عمومی و تخصصی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی مورد تأئید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت. این یک فرصت مناسب برای افرادیست که قصد ادامه تحصیل در یک کشور اروپایی با حداقل هزینه را دارند ایجاد می کند.

پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا با ما تماس بگیرید.

صفحه اینستا گرام ما جهت ارتباط مستقیم

https://www.instagram.com/romania.medicina/

https://www.instagram.com/romania.medicina/

https://www.instagram.com/romania.medicina/

تماس از طریق واتس آپ نماینده رومانی: 402 192 721 40+

تماس از طریق واتس آپ نماینده ایران: 3362 247 912 98+ 

با آرزوی موفقیت برای یکایک دانشجویان ایرانی و به امید دیدار شما در کشور رومانی

دکتر میهای چرناتسکو

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn