درباره کشور رومانی

درباره کشور رومانی:

رومانی به زبان رومانیایی (România) کشوری است در جنوب شرقی اروپا و پایتخت آن بخارست است. رومانی از غرب با مجارستان و صربستان و از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین همسایه است. بلغارستان نیز دیگر همسایه این کشور در جنوب آن است.

 

رومانی با داشتن مساحت ۲۳۸٬۴۰۰ کیلومتر مربع نهمین کشور اتحادیه اروپا از نظر مساحت با داشتن ۱۹٫۲ میلیون جمعیت هفتمین کشور اتحادیه اروپا از نظر جمعیت است. پایتخت و بزرگترین شهر آن بخارست ششمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است.

رومانی عضوی از اتحادیه اروپا و سازمان ناتو است.

زبان رسمی این کشور زبان رومانیایی و واحد پول آن لِی رومانی است. بیشتر مردم رومانی مسیحی هستند که حدود ۸۷ درصد از شاخه ارتدکس تعلق دارند.

مردم رومانی از آمیزش قوم بومی داس‌ها (قومی هندواروپایی مرتبط به تراکیهای‌ها) و رومی‌ها پدید آمده و زبان رومانیایی از ریشه لاتین و هم‌ خانواده با زبان ایتالیایی است.

کشور رومانی در سال ۱۹۴۴م به اشغال ارتش سرخ شوروی درآمد و تا سال ۱۹۵۸میلادی ادامه یافت. در این مدت شوروی با مداخله در امور رومانی موفق شد زمینه‌های شکل‌گیری و تسلط دولت کمونیستی را بر رومانی فراهم آورد. از این پس به مدت چهل سال و اندی از ۱۹۴۵ تا ۱۹۸۹میلادی دولت کمونیستی بر رومانی فرمان راند.

در سال ۱۹۸۹نیکلای چائوشسکو، دیکتاتور کمونیست کشور در پی شورش مردم رومانی سرنگون و نظام این کشور به یک نظام چندحزبی مبدل شد. با کنار رفتن پرده آهنین، دوره‌گذار رومانی به سوی دموکراسی و اقتصاد بازار سرمایه‌داری آغاز شد. پس از یک دهه مشکلات اقتصادی بعد از انقلاب و کاهش استانداردهای زندگی، انجام اصلاحات گسترده، بهبود اقتصادی را به دنبال داشت. در سال ۲۰۱۰، رومانی یک کشور با درآمد متوسط رو به بالا با شاخص توسعه انسانی بالا بود.

رومانی در ۲۹ مارس ۲۰۰۴ به ناتو، و در ۱ ژانویه ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپا پیوست.

شرکت ایرانول در رومانی با رویکرد ترویج فرهنگ و تمدن ایران باستان و معرفی آئین و رسوم مردم ایران به اروپا شما در رسیدن به اهداف تحصیلی تان در کشور رومانی حمایت می کند.

 چنانچه قصد تحصیل در کشور رومانی را دارید باید خاطر نشان کرد که برای سال تحصیلی 2021 - 2022 چهار دانشگاه علوم پزشکی رومانی برای رشته های پزشکی عمومی و تخصصی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی مورد تأئید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت. این یک فرصت مناسب برای افرادیست که قصد ادامه تحصیل در یک کشور اروپایی با حداقل هزینه را دارند ایجاد می کند.

پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا با ما تماس بگیرید.

صفحه اینستا گرام ما جهت ارتباط مستقیم

https://www.instagram.com/romania.medicina/

https://www.instagram.com/romania.medicina/

https://www.instagram.com/romania.medicina/

تماس از طریق واتس آپ نماینده رومانی: 402 192 721 40+

تماس از طریق واتس آپ نماینده ایران: 3362 247 912 98+ 

با آرزوی موفقیت برای یکایک دانشجویان ایرانی و به امید دیدار شما در کشور رومانی

دکتر میهای چرناتسکو

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn